Najważniejsze technologie marki Duravit

Duravit Rimless
Duravit Rimless® to wyjątkowa technologia produkcji misek WC bez rantu spłukującego i osłony. Miska ustępowa wisząca bez rantu spłukującego jest modelem zapewniającym wyjątkową łatwość czyszczenia. Otwarta krawędź spłukiwania w kolekcji Duravit Rimless® umożliwia rewolucyjne prowadzenie wody. Dzięki nowoczesnej technologii 4,5 l (1 l / sek.) wystarczy niewielka ilość wody, by spłukiwanie było skuteczne. Dzięki otwartej i dobrze dostępnej muszli WC utrzymanie czystości jest jeszcze łatwiejsze.
Jak powstała nazwa technologii? Od dwóch słów: rim = kołnierz, rant; less = mniej. W rezultacie powstała miska toaletowa bez wewnętrznego kołnierza. Miski bez kołnierza, bez rantu, czyli tzw. rimless to produkt wyjątkowo godny uwagi. Aktualnie budowa sedesu bez wewnętrznego rantu to jeden z najbardziej popularnych trendów w branży łazienkowej. Dlaczego tak się dzieje? Miski klozetowe bez kołnierza gwarantują utrzymanie łazienki w czystości i doskonałą ochronę jej użytkowników przed bakteriami, a także oszczędność wody.
Konkurencja na rynku jest w tym przypadku ogromna, nic więc dziwnego, że również marka Duravit wprowadziła do swojej oferty to atrakcyjne rozwiązanie, które pod wieloma względami ułatwi życie użytkownikom łazienki, a do tego wiąże się z pięknym designem. Połączenie tych czynników stanowi wyjątkowe wyzwanie, z którym Duravit doskonale sobie poradził. Opatentowana konstrukcja miski Duravit Rimless® sprawia, że rant nie jest już wylęgarnią szkodliwych dla zdrowia bakterii i zarazków. Trudno dostępne miejsca zostały w ten sposób usunięte, co sprawia, że czyszczenie jest szybsze i przyjemniejsze, a jednocześnie łatwiej pozbywamy się drobnoustrojów. Z zewnątrz miska w technologii Duravit Rimless® zbliżona jest do konstrukcji standardowych muszli WC. W środku znajdują się jednak specjalne zaprojektowane dysze, które strumień wody kierują pod odpowiednim ciśnieniem, gwarantując maksymalną czystość toalety. Budowa miski klozetowej sprawia, że woda rozprowadzana jest po całym wnętrzu muszli. Dzięki temu z łatwością pozbywamy się zabrudzeń, bez konieczności nieustannego stosowania popularnych detergentów i środków czyszczących, często szkodliwych dla środowiska i niebezpiecznych dla użytkownika. Inwestycja w bezrantowy system to oszczędność czasu na sprzątanie łazienki, oszczędność w portfelu, oszczędność wody i energii!
Niewątpliwie ergonomia i ekologia to dwa ważne aspekty towarzyszące technologii Duravit Rimless®. Czynniki ergonomiczne to kluczowy argument przemawiający za jej zastosowaniem. Montaż Duravit Rimless® sprawi, że utrzymanie czystości toalety nie będzie już wymagać wysiłku, a rozwój bakterii zostanie skutecznie zredukowany. Kolejnym czynnikiem jest ekologia. To element niezwykle istotny, obecnie rozwiązania ekologiczne stały się praktycznie standardem w ofercie producentów sanitariatów łazienkowych. Również Klienci coraz częściej szukają takich możliwości, mając świadomość, jak ważne jest ich stosowanie. Najnowocześniejszy sposób na utrzymanie czystości - Duravit Rimless® - pozwala na oszczędną dystrybucję wody. Dzięki temu nasze rachunki za wodę są mniejsze. W porównaniu ze standardowymi modelami muszli toaletowych oszczędność wody oscyluje na poziomie 30%. Miska bezrantowa spłukuje ilością wody od 3 do 4l, a nie jak w przypadku klasycznych misek - 6l. Warto szukać takich technologii i stosować je w łazience, zwłaszcza, że ich dostępność jest naprawdę ogromna, a pozytywne opinie użytkowników tylko potwierdzają informacje, jakie dostarcza producent.
Uniwersalny design w połączeniu z maksymalnym stopniem czystości to tylko niektóre korzyści wynikające z bezkołnierzowej miski ustępowej. To rozwiązanie z pewnością spełni wymagania współczesnych klientów i użytkowników, osób mających niewiele wolnego czasu, ale dbających o czystość łazienki. Nowoczesna łazienka jest miejscem mającym być nie tylko funkcjonalnym wnętrzem, ale również wyjątkową, wygodną i piękną przestrzenią, w której przyjemnie się przebywa. Duravit doskonale o tym wie, zapewniając najlepsze rozwiązania na rynku!
Źródło: Duravit
Duravit WonderGliss
WonderGliss od Duravit to unikalna, wypalana w ceramice powłoka, która skutecznie utrudnia osadzanie się zabrudzeń. Gładka ceramika WonderGliss sprawia, że brud i kamień praktycznie nie przywierają do jej powierzchni, a pozostałości łatwiej spływają wraz z wodą. Ceramika pokryta warstwą WonderGliss pozostaje długi czas czysta i lśniąca, co zapewnia wyjątkową łatwość czyszczenia. Do pielęgnacji powierzchni wystarcza zwykła, miękka szmatka i delikatny detergent.
Ceramika pokryta WonderGliss jest zawsze idealnie gładka, czysta oraz zachowuje swój oryginalny, efektowny wygląd. Jaka jest tajemnica tej technologii? To metoda wypalania produktów w specjalnych piecach. Naukowo opracowana technologia wypalania sprawia, że WonderGliss jest wykończeniem powierzchni niepowtarzalnej jakości. Dzięki WonderGliss brud oraz kamień po prostu nie mają „do czego się przylepić”. Osady i zanieczyszczenia spływają razem z wodą do odpływu, nie pozostawiając żadnych śladów. Rezultatem jest mniej zanieczyszczeń, a w konsekwencji mniej pracy podczas czyszczenia. Wondergliss firmy Duravit to wybitna innowacja w świecie ceramiki łazienkowej. Technologia została rozwinięta i przetestowana we współpracy z laboratoriami badań Nanogate i, jak zapewnia producent, to prawdziwe dzieło sztuki, jeśli chodzi o jakość powierzchni.
Czysta łazienka każdego dnia to prawdziwe wyzwanie, częste mycie dłoni czy codzienne zabiegi pielęgnacyjne zwykle powodują powstawanie przynajmniej delikatnych zacieków na ceramice. Badania konsumenckie pokazują, że czystość i higiena to dwa najważniejsze wymagania stawiane przez użytkowników każdej łazience. Codzienne czyszczenie ceramicznych sanitariaów w taki sposób, by powierzchnia ta permanentnie wyglądała na nową, jest nierzadko żmudnym i bardzo czasochłonnym zajęciem. Sposobem na to, by nasza łazienka każdego dnia wyglądała perfekcyjnie, jest zastosowanie produktów pokrytych specjalną powłoką ochronną, jak właśnie Duravit WonderGliss.
Metoda na idealnie czystą łazienkę jest więc bardzo prosta. Wystarczy już na etapie wyboru odpowiedniej ceramiki dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie konkretnej wersji czy modelu miski, bidetu czy umywalki w wersji zabezpieczonego powłoką ochronną. W ofercie Duravit znajdziemy produkty dostępne zarówno w wersji podstawowej, jak i w wersji wzbogaconej, właśnie ze specjalną powłoką ochronną WonderGliss.
Warto podkreślić, że w przypadku Duravit, powłoka WonderGliss jest na trwałe zespolona z ceramiką, co zapewnia podwyższoną trwałość produktów.
Zalety WonderGlis
• łatwe i szybkie czyszczenie
• redukcja osadzania się brudu
• redukcja użycia środków czyszczących
• mniejsze zużycie wody
Wszyscy, którzy zdecydują się na zakup ceramiki sanitarnej ze specjalną powłoką WonderGliss, mogą być pewni, że utrzymanie czystości urządzeń sanitarnych będzie wyjątkowo proste, a przy tym ekologiczne i ekonomiczne. Długoletnie gwarancje udzielane przez producenta na trwałość powłoki to dodatkowy argument. Powłoka WonderGliss w sposób niezmieniony i stuprocentowy będzie pełnić swoją funkcję przez wiele lat.
Źródło: Duravit


Duravit HygieneGlaze
HygieneGlaze to wyjątkowa technologia, która skutecznie zabija bakterie i zarazki. To odpowiedź na pytanie, jak ułatwić utrzymanie higieny w toalecie.
Zalety HygieneGlaze
• łatwa, bezproblemowa dostępność
• skuteczna i długotrwała ochrona
• większa higiena w misce toaletowej i pisuarze
Jak podkreśla producent, HygieneGlaze nie jest powłoką powierzchniową, a specjalnym szkliwem ceramicznym, trwale połączonym z ceramiką w procesie wypalania. Właśnie ta szczegółowo opracowana procedura produkcji gwarantuje ciągłą ochronę i długotrwałą skuteczność tej technologii. Testy przeprowadzone przez renomowany Instytut Higieny i Zdrowia Publicznego na Uniwersytecie w Bonn potwierdziły, że HygieneGlaze zabija bakterie z unikalną skutecznością w porównaniu z podobnymi rozwiązaniami: 99,9%. Pewność, bezpieczeństwo, perfekcyjna czystość to nowe standardy higieny dzięki wprowadzone przez markę Duravit dzięki HygieneGlaze.
Technologia HygieneGlaze jest dostępna m. in. do muszli toaletowych i pisuarów z kolekcji ME by Starck i P3 Comforts. W przypadku misek ustępowych P3 Comforts HygieneGlaze jest dostępna we wszystkich wariantach. Zaletą tej serii jest dodatkowe 20 mm szerokości, co zapewnia jeszcze większy komfort. Także w przypadku bidetu szersze wymiary pozwalają na wygodne użytkowanie. Do tej serii należą także miska toaletowa i bidet w wersji stojącej ME by Starck lub w wersji komfortowej z funkcją mycia SensoWash® Slim (razem z pilotem sterującym). Wszystkie miski ustępowe Duravit z HygieneGlaze cechują się optymalnym, oszczędnym spłukiwaniem wody oraz ergonomiczną konstrukcją.
Rozwój bakterii i drobnoustrojów (pałeczka okrężnicy / bakterie fekalne) na ceramice tradycyjnej i ceramice z HygieneGlaze jest nieporównywalna. Redukcja jednostek tworzących kolonie bakteryjne wynosi w przypadku HygieneGlaze 99,9% w ciągu 24 godzin. Długi okres użytkowania produktów stanowi dodatkową zaletę produktów wykonanych w tej technologii. Wszystkie badania i testy długotrwałości w zakresie funkcjonowania i zdatności do intensywnego użytkowania materiałów są dla Duravit priorytetowe. Dzięki temu mogą zagwarantować produkty, które są w stanie sprostać potrzebom współczesnego, wymagającego klienta. HygieneGlaze jest odpowiedzią na pytanie, jak ułatwić utrzymanie higieny w toalecie. To innowacyjne szkliwo ceramiczne, które skutecznie zabija wszelkie bakterie i zarazki, wprowadza do łazienki nowy standard higieny. Przypomnijmy! Rozwiązanie to nie jest powłoką powierzchniową, tylko antybakteryjną glazurą ceramiczną, która zapewnia skuteczność na długi czas.
Jak powstaje HygieneGlaze? Specjalna mieszanka cynowo-cynkowa zostaje zintegrowana ze szkliwem ceramicznym podczas procesu wypalania. Zapieczona w ceramikę i sięgająca od wewnątrz po obrzeża muszli WC bądź pisuaru glazura HygieneGlaze jest skuteczna w przypadku powierzchni szczególnie podatnych na gromadzenie się bakterii i zarazków. Toalety i pisuary chronione HygieneGlaze są nie tylko czystsze - bez większego wysiłku - ale zapewniają również higienę długoterminową - bez konieczności stosowania szkodliwych dla środowiska agresywnych środków czyszczących i dezynfekujących, a także bez nadmiernego zużycia cennej wody pitnej.
Źródło: Duravit


Duravit Europejska Etykieta Wody (EWL)
Marka Duravit należy do inicjatywy European Water Label skupiającej producentów zaangażowanych w promowanie efektywnego użytkowania wody poprzez poprawę wydajności produktów używanych w łazience. Europejska etykieta wody to europejski system klasyfikacji dla 12 grup produktów sanitarnych. Średnie ilości spłukiwania dla produktów Duravit obliczone na podstawie europejskiej etykiety wody podane są w szczegółowych specyfikacjach produktów. Klasyfikacja EWL to doskonała informacja dla klientów, którzy szukają rozwiązań ekologicznych. Dzięki temu oznaczeniu od razu wiemy, czy wybrany produkt pozwala zredukować zużycie wody.
Inicjatywa European Water Label ma za zadanie zwrócić uwagę na konieczność racjonalnego i przyjaznego środowisku zużyciu wody oraz energii elektrycznej w produktach stosowanych w domu. Marka Duravit należy do 75 firm, które w ramach EWL promują przejrzysty sposób informowania o poziomie zużycia wody w łazienkach. European Water Label jest dobrowolnym systemem klasyfikacji stosowanym dla dwunastu grup produktów sanitarnych. W internecie znajdziemy specjalną bazę danych o produktach, która ma za zadanie oferować jasne i jednolite oznaczanie zużycia ilości wody zużywanej podczas korzystania z wyrobów sanitarnych i kuchennych. Produkty firmy Duravit opatrzone są „zielonymi” etykietami ze względu na zużycie wody w stopniu poniżej 3,5 litra!
Ta szwarcwaldzka marki od początku swojego istnienia tworzy rozwiązania innowacyjne. Dokładnie 2 maja 1817 roku lokalne władze wydały Georgowi Friedrichowi Hornowi pozwolenie na otwarcie w Hornbergu fabryki ceramiki. Horn był z zawodu poborcą podatkowym, zdecydował się jednak zainwestować w produkcję naczyń. Inspiracji dostarczyła sama przyroda. W pobliżu przepływa rzeka Gutach, pobliskie lasy mogły dostarczyć mnóstwo drewna, a w pobliżu znajdowała się kopalnia, gdzie wydobywano kaolin (porcelanową glinkę). Pomysł na biznes narzucał się sam. Jak widać, ekologia jest więc jedną z podstaw działalności marki Duravit praktycznie od dnia jej powstania.
Przedsiębiorczy Horn zarządzał firmą jedynie trzy lata, później przekazał ją czwórce dzieci. Teraz one musiały zatroszczyć się o uzyskanie stosowanego pozwolenia na prowadzenie biznesu. Za pożyczone od „drobnego włościanina” tysiąc czterysta guldenów rodzina kupiła materiały, po czym wypuściła pierwszą partię naczyń. Całą produkcję wyprzedano od razu, a Hornowie odzyskali płynność finansową. W roku 1842 przedsiębiorstwo zatrudniało już kilkadziesiąt osób. To właśnie wówczas w fabrycznych dokumentach po raz pierwszy pojawiło się słowo „nocnik”. Tak marka weszła w branżę sanitarną.
W latach siedemdziesiątych XX wieku Duravit zaczął tworzyć meble łazienkowe, dziesięć lat później szerszej publiczności przypadły do gustu pierwsze dizajnerskie komplety autorstwa Dietera Siegera. Była to łazienka całkowicie urządzona: od ceramiki, poprzez meble, na akcesoriach kończąc. Kolekcja zgarnęła mnóstwo nagród. Podobnie było z projektami, które dla marki przygotował Philippe Starck. Nie tylko stworzył liczne kolekcje, ale także zaprojektował siedzibę firmy w Hornbergu z oryginalną, ogromną toaletą - kolejnym dowodem na to, że Duravit to marka, która lubi zaskakiwać.