Wybierz temat:

Jak wybrać przycisk spłukujący do wiszącego WC? Jakie najlepsze przyciski spłukujące

15.06.2021 08:53

W nowoczesnych łazienkach, gdzie systemy podtynkowe są standardem, przycisk spłukujący jest jedynym widocznym elementem spłuczki. Szczególnie w łazienkach premuim, wybór spłuczki warto zacząć od wyboru przycisku.. Bo oprócz funkcji wizualno-designerskiej przycisk może spełniać funkcje techniczne. Choć przycisk spłukujący to pozornie mało istotny element wyposażenia, warto zainwestować w produkt najwyższej jakości. Urządzenie to będzie używane tysiące razy. Czym się kierować, decydując się na konkretny model przycisku?

Jaki przycisk spłukujący do stelaża

Podstawowe funkcje przycisku

Przycisk może składać się z jednego klawisza z funkcją STOP zatrzymującą wypływ wody. Jednak najpopularniejsze w ostatnim czasie są przyciski dwudzielne, umożliwiające spłukiwanie wody w dwóch różnych trybach – normalnym (4 l, 6 l lub 9 l) i ekologicznym (2 l, 3 l lub 4 l).

Kształt, kolor i materiał przycisku

Tu mamy pełną dowolność wyboru. Im lepszy producent tym gama przycisków większa. Materiał przycisku również może być rożny. Od tworzywa sztucznego w przyciskach budżetowych po szkło i metal szlachetny w przyciskach premium. Prezentujemy kilka z szerokiej gamy przycisków.

Rozmiar przycisku

Każdy nawet najlepszy produkt może odmówić współpracy. Również stelaż. Otwór pod przyciskiem to jedyne miejsce przez które możemy serwisować stelaż podtynkowy. W dobrych stelażach podtynkowych wszystkie wewnętrzne elementy stelaża można wyjąć i włożyć przez ten otwór. Dlatego przyciski nie mogą być zbyt małe.

Przycisk z własnym wypełnieniem

Można wybrać sobie  przycisk którego front można wypełnić dowolnie własnym materiałem.

Przycisk montowany na półce - od góry

Zazwyczaj przyciski montowane są nad miską WC na frontowej ściance obudowy stelaża, ale istnieje możliwość zamontowania na poziomej półce utworzonej po zabudowaniu stelaża płytkami. Rozwiązanie to stosuje się w stelażach niskich.

Przycisk mini montowany daleko od miski

Można przycisk zamontować inaczej jak centralnie nad miską WC. Ale należy pamiętać o zapewnieniu dostępu do otworu rewizyjnego w spłuczce. W sytuacji jak na obrazku dostęp do rewizju jest od góry pod deską-blatem. Wizualnie niedostrzegalne. Pozostawianie rewizji centralnie nad miską jest ciężkie do zamaskowania.

Przycisk z odciągiem zapachów

Nieprzyjemny zapach w łazience? Każdy się z tym spotkał. Jest na to  rada. Można dobrać sobie przycisk który ma wmontowany pochłaniacz zapachów. W przycisku takim zamontowany jest filtr węglowy który zasysa zanieczyszczone powietrze wprost z toalety i wydmuchuje bezwonne powietrze przefiltrowane.

Przyciski z pojemnikiem na kostki Fresh

Używasz kostek higienicznych w toalecie? Za pewne tradycyjnych wiszących wewnątrz WC. Jest alternatywa, rozwiązanie dużo estetyczniejsze. Zastosuj przycisk z koszem na kostki higieniczne. Kostki stopniowo rozpuszczają się w zbiorniku i podczas spłukiwania dezynfekują muszlę.

Przyciski zlicowany ze ścianą

Minimalizm – najbardziej pożądane rozwiązanie przez projektantów. Ucieleśnieniem tego jest przycisk montowany równo ze ścianą. Przycisk taki zamontowany jest w ścianie tak, że żadna jego część ponad powierzchnię ściany.

Przycisk elektroniczny

Znamy to rozwiązanie z pisuaru lub baterii elektronicznej umywalkowej. Po zbliżeniu ręki do radaru następuje spłukiwanie. Bardziej zaawansowane modele spłukują wodę już po wstaniu z toalety, bez konieczności zbliżania ręki do przycisku.

Przyciski Led

Niektóre przyciski mają wbudowane lampki led. Które daja delikatną poświatę nocą. Nie musisz świecić światła.

Przycisk wandaloodporny

Przeznaczony do zastosowań w przestrzeniach publicznych. Nie można go rozkręcić, odkręcić itp. Osoba nieuprawniona nie może zajrzeć do wnętrza spłuczki.
Zobacz Wszystkie PRZYCISKI SPŁUKUJĄCE >>>

 


Jaki przycisk do Geberitu, Tece, Grohe, Jomo, Werit, Villeroy&Boch

Przyciski montowane są na frontowej ściance obudowy stelaża, rzadziej na poziomej półce utworzonej po zabudowaniu stelaża od góry. Bardzo często przycisk jest elementem kompletu ze stelażem podtynkowym i nie trzeba go kupować osobno. Jeśli jednak zajdzie taka konieczność, pamiętajmy by wybrać egzemplarz dostosowany do wybranego stelaża – nie każdy przycisk będzie do niego pasował. Wybierajmy elementy od jednego producenta. Przyciski nie są uniwersalne – należy dopasować model przycisku do rodzaju stelaża i spłuczki.

 

przyciski info

 

Urządzając swoje wymarzone cztery kąty, nie godzimy się na kompromisy. Wybieramy płytki łazienkowe, które pasują do naszych upodobań, kupujemy wysokiej jakości miski ustępowe, baterie do umywalki, dobieramy odpowiednie rozwiązania, które ułatwią nam codzienne funkcjonowanie. Żadnego elementu w przestrzeni łazienkowej nie można ignorować. Właściwy wybór jest bardzo istotne. To dlatego, decydując się na przycisk Geberit, mamy pewność, że dokonujemy właściwego wyboru. Nie tylko dopełni on aranżację łazienki, ale także zagwarantuje użytkownikom komfortowe funkcje. Marka Geberit łączy funkcjonalność z zachwycającym wyglądem. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na tego rodzaju przycisk?

Zobacz przyciski spłukujące GROHE >>>Przycisk spłukujący Geberit - jego zalety

Przede wszystkim możemy liczyć na szlachetne wzornictwo, niezawodność oraz łatwe czyszczenie. Gama przycisków spłukujących Geberit zyskała spore uznanie. Wszystko ze względu na to, że użytkownicy coraz bardziej świadomie dobierają nowoczesne rozwiązania do swoich łazienek, zwracając uwagę na materiały wysokiej jakości, niezawodną pracę urządzeń przez długie lata i ciekawe wzornictwo.

Od lat montaż systemów podtynkowych w łazience jest rekomendowany zarówno przez architektów, jak i fachowców od remontu. Jeśli decydujemy się na wbudowanie w ścianę spłuczki i stelażu do WC, musimy pamiętać, aby bardzo uważnie dobierać przycisk spłukujący. Mogłoby się wydawać, że to z pozoru błahy detal, który w żaden sposób nie wpłynie na estetykę wnętrza czy komfort użytkowania. Nic bardziej mylnego. Marka Geberit, oferując modele przycisków spłukujących, udowadnia, że mogą one posiadać naprawdę unikatowe cechy.

Do zalet przycisku możemy przede wszystkim zaliczyć:

● automatyczne spłukiwanie bądź uruchamianie spłuczki ruchem dłoni,

● pojemnik na kostki higieniczne,

● dwudzielne spłukiwanie,

● odciąganie nieświeżego powietrza,

● doskonałe dopasowanie do linii ściany.


Oczywiście poszczególne funkcje mogą się różnić w zależności od tego, na jaki model przycisku się zdecydujemy. Zawsze jednak mamy zagwarantowaną wysoką jakość, która idzie w parze z ponadprzeciętną funkcjonalnością.

Przycisk Geberit - czy warto go kupić?

Co istotne, w asortymencie marki Geberit znajdują się różnorodne przyciski, dlatego możemy wybierać nie tylko pod kątem ich funkcji, ale także pod względem wyglądu przycisków. Wybór jest na tyle spory, że każdy bez trudu dobierze przycisk dopasowany do stylistyki swojej łazienki. Warto rozpocząć podróż po świecie kolorów, kształtów, materiałów wykończeniowych przycisków spłukujących. Poświęcając odpowiednio dużo czasu, mamy pewność, że dobierzemy rozwiązanie skrojone na miarę oczekiwań.

Przycisk spłukujący jest ważnym elementem łazienki. Wszystko dlatego, że łazienka - tuż po kuchni - zajmuje drugie najważniejsze pomieszczenie w domu. To wnętrze, w które wkładamy zarówno dużo serca, jak i zaangażowania. Współczesne łazienki przypominają bardziej salony kąpielowe, które mają nam zagwarantować upragniony relaks po ciężkim dniu pracy. To dlatego tak ważne jest dopracowanie każdego detalu, odnalezienie odpowiedniego wyposażenia łazienki czy materiałów wykończeniowych. To wnętrze, w którym istotny jest najdrobniejszy element.

Przycisk Geberit to niezwykle trafne rozwiązanie, które jest dopasowane do współczesnego stylu życia. Co więcej, firma oferuje aż 25-letnią gwarancję na części zamienne oraz 10-letnią gwarancję na wszystkie elementy spłuczki podtynkowej.

Innowacyjna technologia spłukiwania

Warto mieć na uwadze fakt, że połączenie uniwersalnej spłuczki ze stelażami do zabudowy suchej lub mokrej ma kluczowe znaczenie. To dlatego każdy TECE przycisk pasuje do każdej spłuczki TECE. Zadbano dodatkowo o kwestie higieniczne - w spłuczkach można zamontować płytkę z koszem na kostki czyszczące. Jeśli chodzi o TECE stelaż, do wyboru mamy kilka systemów. Do zabudowy suchej poleca się system TECEprofil. To wysoce elastyczny system przedścienny, który składa się tylko z trzech podstawowych elementów ze stali. Wyróżnia się wysoką stabilnością. Spełnia wymogi izolacji akustycznej oraz ochrony przeciwpożarowej. Do zabudowy mokrej przeznaczone są stelaże TECEbox. Dostępny jest w kilku wersjach do wyboru.

TECE przyciski spłukujące do WC

Wybierając TECE przycisk, warto zapoznać się z pełną ofertą. Pierwszym z wariantów jest TECElux Mini. Posiada elektroniczną, bezdotykową możliwość uruchamiania spłukiwania. To wyjątkowo higieniczne rozwiązanie. Dodatkowym atutem tego przycisku jest minimalistyczny design. Gładka szklana powierzchnia będzie pasować do każdej łazienki. Istnieje możliwość indywidualnego programowania za pomocą pilota. Przycisk został dodatkowo wyposażony w funkcję podświetlania w nocy oraz czujnik ruchu.

Alternatywą jest podwójny przycisk spłukujący do WC TECEsquare. Wyróżnia się metalową, niezwykle płaską powierzchnią wykonaną ze stali nierdzewnej. Specjalna powłoka zapobiega pozostawianiu odcisków palców. Przycisk jest odpowiedni do uruchamiania z przodu lub od góry. Wersja szklana ma możliwość montażu zlicowanego. 

Kolejnym polecanym przyciskiem jest TECEloop. Dostępny jest w wielu wzorach do wyboru. To, co go wyróżnia, to system modułowy z 104 opcjami kombinacji. Podwójny przycisk spłukujący do WC można uruchamiać z przodu lub od góry. 

TECEsolid to częsty wybór do nowoczesnych łazienek. Dostępny jest z powierzchnią ze stali nierdzewnej szczotkowanej z powłoką, która zapobiega pozostawianiu odcisków palców lub bez tej powłoki. Przycisk może zostać przykręcony w niewidoczny sposób. Jest również dostępny w wersji do pisuaru z uruchamianiem manualnym bądź elektronicznym - TECEfilo-solid.

TECEplanus to przycisk spłukujący, który sprosta wysokim wymaganiom. Jego powierzchnia została wykonana ze stali nierdzewnej. Posiada ukryte zabezpieczenie przed niechcianym demontażem przycisku. Można go uruchamiać z przodu lub od góry. Doskonale nadaje się do hoteli, restauracji czy innych miejsc publicznych. Posiada ogranicznik z wkładkami z gumy po obu stronach.

Przycisk spłukujący TECEnow udowadnia, że doskonały design nie musi kosztować fortuny. Jest bardzo płaski, wykonany z tworzywa, o prostej, prostokątnej formie. Co istotne, przycisk może być instalowany z użyciem dodatkowej ramki w wersji zlicowanej. System spłukiwania dwoma ilościami wody zapewnia komfort korzystania na co dzień.

Chcąc kupić standardowy przycisk z tworzywa do spłukiwania jedną bądź dwoma ilościami wody, warto rozważyć zakup TECEambia. Neutralna, uniwersalna forma będzie pasować do każdego wystroju łazienki. Niewielki wymiar również jest atutem. Przycisk został wyposażony w obustronne gumowe wkładki, które zapobiegają nieprzyjemnym odgłosom. Przycisk jest oferowany dodatkowo w wersji antybakteryjnej. Zobacz przyciski spłukujące TECE >>>Przetwarzam...

Dodano do koszyka

Ilość: 0 Cena: 0 zł


Przejdź do kasy
Strona wykorzystuje pliki cookies oraz local storage w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www. Więcej na Polityka prywatności cookies oraz local storage