Wybierz temat:

Deszczownica czy słuchawka pod prysznicem?

13.05.2021 08:55

Woda, jak wiadomo od dawna ma wiele właściwości zdrowotnych, relaksujących czy uspokajających, a przede wszystkim dba o naszą codzienną higienę. Kąpiele w strumieniach wody odprężają nasze ciało i zmysły, a delikatny masaż wodny wpływa zbawiennie na nasze samopoczucie. Bardzo ważne jest zatem, żeby wybierając natrysk do łazienki dokonać odpowiedniego wyboru. Urządzając łazienkę do dyspozycji mamy natrysk z kabiną, wannę z parawanem, klasyczną słuchawkę prysznicową lub deszczownicę. Zatem jakiego wyboru dokonać?

Deszczownica czy słuchawka prysznicowa?

To zależy, jak bierzesz prysznic. Zazwyczaj kobiety inaczej mężczyźni inaczej. Najprościej obrazują to zdjęcia poniżej. Mężczyźni szybko i intensywnie - więc deszczownice są dla nich idealne. Kobiety nie zawsze moczą włosy. W tej sytuacji lepiej sprawdzą się słuchawki umieszczone na wysokości ramion.  


Najlepiej zamontować obie, aby zawsze mieć możliwość wyboru! Obecność deszczownicy ściennej lub sufitowej w łazience staje się obecnie standardem. Dzięki zamontowaniu jej w kabinie natryskowej codzienny prysznic przestaje być jedynie zwykłą czynnością higieniczną, ale staje się prawdziwą przyjemnością. Delikatny masaż, jaki zapewnią nam padające z góry krople, przypomina kąpiel pod wodospadem. Pomaga pielęgnować skórę, działa relaksacyjnie, pozytywnie wpływa na zdrowie oraz kondycję organizmu. W nowoczesnych kabinach prysznicowych deszczownica jest montowana niemal zawsze. Samodzielnie również możemy zaaranżować w łazience strefę natryskową wyposażoną w deszczownicę.Deszczownica w strefie prysznicowej

Deszczownica zwana także deszczownią, jest jednym z elementów nowoczesnego prysznica. W ostatnim czasie jest ona coraz częściej standardem w wyposażeniu nowoczesnej łazienki. Niektóre z modeli montowane są fabrycznie w kabinach, jednak z reguły deszczownicę musimy dokupić oddzielnie. Podobnie jest ze słuchawkami prysznicowymi, które również stanowią dodatkowe wyposażenie. Deszczownica różni się od słuchawki prysznicowej przede wszystkim wielkością oraz rodzajem strumienia. Oba te rozwiązania mają zarówno wady jak i zalety.Zalety deszczownicy 

Dużą zaletą deszczownicy jest jej wygoda i bezpieczeństwo. Standard kąpieli pod deszczownicą jest dużo wyższy. Płynący z góry strumień wody powoduje, że mamy dwie ręce wolne. Ma to duże znaczenie w przypadku osób starszych lub osób niepełnosprawnych, które jedną ręką mogą w tym samym czasie podtrzymać swoją równowagę. Ze zwykłą słuchawką prysznicową jest to niemożliwe.

Nowoczesne modele deszczownic mogą również pełnić funkcje ozdobne. Producenci oferują designerskie modele, z różnymi dodatkowymi funkcjami jak na przykład podświetlanie. Tego typu dodatkowe rozwiązania zapewniają niepowtarzalny klimat podczas kąpieli. Wyższe modele deszczownic wyposażone są w perlatory, czyli w systemy pompujące powietrze do wody, co z kolei wpływa na oszczędność zużycia wody. Standard kąpieli pod prysznicem wyposażonym w deszczownicę jest dużo wyższy niż kąpiel z niewielkim zasięgiem słuchawki prysznicowej. Niby codzienna, zwykła czynność jak kąpiel pod prysznicem, z deszczownicą staje się wyjątkową przyjemnością.

 Wady deszczownicy

Jedną z najczęściej wymienianych wad deszczownicy jest to, że jej szeroki zasięg nie pozwala na wzięcie prysznica bez zmoczenia głowy. Nie zawsze też sprawdzi się ona w miejscach gdzie do ogrzewania wody używane są bojlery przepływowe. Przy takim rozwiązaniu może się okazać, że przy bardzo silnym strumieniu wody, ciepły strumień starczy na zaledwie kilka minut kąpieli.

Część użytkowników narzeka również na długi czas oczekiwania na ciepłą wodę. Wynika to z tego, że zalegająca w przewodach woda musi najpierw spłynąć zanim pojawi się ciepła. Ten sam problem pojawia się również w przypadku słuchawki prysznicowej. Deszczownica bez systemu anti-calc, który zapobiega powstawaniu kamienia, jest narażona na bardzo częste konserwacje. Zaniedbanie tej kwestii może powodować zapychanie się poszczególnych wylotów oraz spowodować wadliwe działania urządzenia. czyszczenie i konserwacja deszczownicy wiąże się z użyciem środków chemicznych oraz dużymi kosztami.

Dość dużą wadą deszczownicy jest jej wysoki koszt. W porównaniu do taniej i powszechnej słuchawki prysznicowej, którą można zakupić już za niecałe 100 złotych, zakup i montaż deszczownicy wymaga dużo wyższego nakładu finansowego.

ZOBACZ WSZYSTKIE DESZCZOWNICE >>>

 Instalacja deszczownicy

Niemal każdy prysznic może być wyposażony w deszczownicę. Do najprostszych sposobów należy wybór takiej głowicy prysznicowej, którą będzie można podłączyć do baterii w miejscu słuchawki. Do łączenia elementów w tym przypadku używany jest elastyczny wąż.

Bardziej nowoczesne rozwiązanie to deszczownica podtynkowa. W jej montażu używa się sztywnej rury zamiast węża. W tym przypadku widoczna jest tylko głowica prysznicowa a także uchwyt, który jest mocowany do ściany bądź do sufitu.

Jeszcze inna opcja to deszczownica sufitowa. Tego typu rozwiązanie wymaga specjalnej instalacji wodnej oraz odpowiedniego rozplanowania przestrzeni pomiędzy stropem a okładziną sufitu podwieszanego.

 

Deszczownica podtynkowa czy natynkowa?

Decydując się na montaż deszczownicy do wyboru mamy instalację natynkową oraz podtynkową. Montaż instalacji natynkowej jest dużo prostszy od podtynkowego. Tego rodzaju instalacja nie wymaga dokonywania w łazience zmian. Liczy się tutaj przede wszystkim odpowiedni dobór rozmiaru deszczownicy do wanny lub kabiny prysznicowej. Jeśli nie mamy zbyt dużej przestrzeni, odpowiednim wyborem będzie urządzenie o średnicy około 20 cm. W przypadku większych kabin prysznicowych można zainstalować urządzenia o średnicy nawet około 60 cm. Producenci oferują deszczownice okrągłe, owalne, kwadratowe oraz prostokątne.

Najwyższy komfort użytkowania uzyskamy jeśli wyposażymy nasz zestaw natryskowy w deszczownicę jak też w słuchawkę prysznicową. Tego typu rozwiązanie łączone będzie miało wiele zalet. Najwyższe modele mogą być wyposażone o wiele dodatkowych funkcji, które pozwolą nam się poczuć w domu niczym w salonie SPA. Natrysk wyposażony dodatkowo o słuchawkę, pozwoli nam na kąpiel bez moczenia włosów. Gotowe panele prysznicowe sprawdzą się zarówno w kabinach prysznicowych jak i w wannach z parawanem nawannowym.
ZOBACZ WSZYSTKIE ZESTAWY PRYSZNICOWE Z DESZCZOWNICĄ >>>


Słuchawka prysznicowa a deszczownica

Klasyczna słuchawka prysznicowa to najtańsze rozwiązanie, również jeżeli chodzi o zużycie wody. Dzięki słuchawce szybko można opłukać całe ciało, łatwo wymyć kabinę natryskową czy nalać wody do wiadra bądź innego naczynia. Klasyczny natrysk jest także tańszy w montażu i może być wyposażony w dodatkowe funkcje, jak np. masaż wodny bądź możliwość regulowania strumienia wody. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by poza słuchawką zamontować w łazience także deszczownicę, która zapewnia większy relaks, jest także bezpieczniejsza, gdyż podczas brania prysznica mamy wolne ręce. To szczególnie ważne m. in. dla osób starszych czy mających trudności z poruszaniem się, które muszą korzystać z pomocy poręczy łazienkowych, by utrzymać równowagę.
ZOBACZ WSZYSTKIE SŁUCHAWKI PRYSZNICOWE >>>

 
Co przemawia za instalacją deszczownicy?

Deszczownicę możemy zamontować nie tylko w kabinie prysznicowej, np. nad klasycznym brodzikiem czy brodzikiem z płytek, ale także nad wanną wyposażoną w parawan nawannowy lub zasłonkę. Kąpiel pod deszczownicą odpręża, wycisza, relaksuje... Jest nieoceniona, gdy chcemy odpocząć od trudów codziennego dnia i choć na chwilę zapomnieć o problemach, obowiązkach. Naturalny, wodny masaż idealnie nawilża i wygładza skórę, zapewniając wyjątkowe wrażenia. Choć deszczownica zużywa więcej wody niż słuchawka prysznicowa, warto ją zamontować w łazience właśnie ze względu na opisane zalety. Nowoczesna deszczownica może pełnić również funkcje dekoracyjne, wpływając na wizualny odbiór pomieszczenia oraz stając się ważnym elementem aranżacji łazienki. W sprzedaży dostępne są innowacyjne rozwiązania takie, jak m. in. chromowane słupki prysznicowe czy płaskie, kwadratowe deszczownice montowane w suficie, które stanowią z nim jedną płaszczyznę. Tego typu rozwiązania są wyjątkowo efektowne. Najlepsze deszczownice wyposażone są w różne dodatkowe funkcje pomagające oszczędzać wodę, jak np. perlatory, czyli systemy, które napowietrzają strumień wody, dzięki czemu mamy wrażenie, że wody płynie więcej. Oczywiście, im silniejszy strumień wody, tym bardziej intensywny masaż! Wiele modeli deszczownic umożliwia również regulację siły strumienia zgodnie z własnymi upodobaniami. Dzięki systemowi anti-calc zapobiegającemu osadzaniu się kamienia deszczownica będzie łatwa do utrzymania w czystości.

 


Modele i sposób montażu deszczownic

Na rynku dostępne są dwa główne typy deszczownic. Deszczownica do baterii natynkowej lub panelu prysznicowego jest mocowana do, najczęściej chromowanej, rury, która jednocześnie stanowi uchwyt. Panel z deszczownicą czy też słupek natryskowy wyposażony w deszczownicę to najtańsze rozwiązania w przypadku tego rodzaju urządzenia łazienkowego. W przypadku deszczownicy podtynkowej cała instalacja montowana jest w ścianie. Na zewnątrz widoczny jest jedynie uchwyt z samą końcówką deszczownicy. Deszczownicę sufitową montuje się najczęściej w suficie podwieszanym, co prezentuje się wyjątkowo nowocześnie. Wśród deszczownic podtynkowych szczególną uwagę zwraca zestaw Grohe Essence, w którego skład wchodzi deszczownica z najpopularniejszym rodzajem głowicy, czyli okrągłą głowicą talerzową o średnicy 25 cm oraz dedykowanym ramieniem prysznicowym, przy czym oba elementy są wykończone w eleganckim kolorze chrom. W skład kompletu wchodzi również bateria wannowa i zestaw prysznicowy ze słuchawką duo 100 mm. Podobnie prezentuje się chromowany zestaw Kludi Zenta z okrągłą deszczownicą oraz zestaw Hansgrohe wyposażony, oprócz deszczownicy i słuchawki, także w podtynkową baterię termostatyczną dla dwóch odbiorników. Na tym tle wyróżnia się ekskluzywna deszczownica podtynkowa sufitowa Tres zawierająca kompletny zestaw termostatyczny sterowany elektronicznie i kwadratową deszczownicę ze stali nierdzewnej o średnicy aż 50 cm. 

Nie ma wątpliwości, że obecnie nowocześnie zaaranżowana łazienka oznacza nie tylko montaż klasycznej baterii prysznicowej ze słuchawką, ale także deszczownicy. To rozwiązanie idealnie wpisuje się w ideę przekształcenia łazienki w domowe spa promowaną przez najlepszych projektantów wnętrz!


Zobacz wszystkie ZESTAWY PRYSZNICOWE >>>


Aranżacja przestrzeni to nie tylko decyzja o wyborze stylistyki, ale również całej organizacji pomieszczenia i jego wyposażenia. Łazienka jest wyjątkowym miejscem w domu, w którym spędza się dużo czasu. Wnętrze powinno być odpowiednio dopasowane i dodatkowo tworzyć stylistyczną, spójną całość. Najważniejsza jest wysoka jakość wykorzystanych elementów. Należy o tym pamiętać, ponieważ wyposażenie wysokiej jakości z pewnością spełni swoją funkcję i użytkownicy będą mogli się nim cieszyć przez długi czas.


Nowoczesne wnętrze

Decyzja o elementach wyposażenia zależna jest oczywiście od preferencji. Jedną z kluczowych kwestii w przypadku aranżacji łazienki jest decyzja o instalacji wanny lub prysznica. Popularniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie prysznica. Jest to rozwiązanie wygodne i możliwe do zastosowania w prawie każdym pomieszczeniu. Producenci armatury łazienkowej aktualnie posiadają ogromną ofertę, z której z pewnością każdy wybierze coś dla siebie.


Aktualnie jednym z najpopularniejszych trendów w aranżacji są nowoczesne i minimalistyczne wnętrza. Łazienka jest przestrzenią, w której taka stylistyka doskonale się sprawdza. Ponieważ dzięki takiemu wyborowi z pewnością stanie się wnętrzem aktualnym przez lata i cieszącym użytkowników. Nowoczesne wnętrza charakteryzują się prostotą i ograniczoną ilością elementów. W takich wnętrzach najważniejsza jest jakość wykorzystanych materiałów. Nowoczesne formy mebli oraz armatury łazienkowej to przepis na sukces w aranżacji. Jednak nie tylko wybór mebli, dodatków i armatury jest istotny, ale również korzystanie z nowoczesnych rozwiązań. Dzisiaj mamy do dyspozycji wiele ciekawych rozwiązań, które mogą poprawić stylistykę łazienki. Instalacje ukryte w ścianach sprawiają, że nowoczesne wnętrza prezentują się jeszcze lepiej, ponieważ ukrywają zbędne elementy i eksponują tylko te istotne. Przykładem takiego nowoczesnego rozwiązania jest wybór deszczownicy.Deszczownice GROHE

Najwyższa jakość produktów i doskonałe rozwiązania. To właśnie cechy produktów, jakie powinny znaleźć się w nowoczesnej łazience. Deszczownica to rodzaj natrysku umiejscowionego w ścianie lub suficie. Jest to bardzo ciekawe i eleganckie rozwiązanie. Deszczownica zapewnia strumień wody, który niczym deszcz spada na całe ciało. Wybór deszczownicy zależy od naszych preferencji, ale niezależnie od modelu jej ogromną zaletą jest niebanalny wygląd. Deszczownice GROHE występują w różnych opcjach instalacji. Mogą być natynkowe, w takich rozwiązaniu widoczny jest drążek połączony z baterią natynkową. Drugim rozwiązaniem są deszczownice podtynkowe, w tym przypadku instalacja ukryta jest w ścianie lub podwieszanym suficie. Z pewnością druga opcja jest rozwiązaniem najbardziej nowoczesnym.

Deszczownica może być jedynie częścią całego zestawu prysznicowego, do którego dołączona jest tradycyjna słuchawka. Minimalistyczny wygląd deszczownic sprawia, że są coraz popularniejsze. Wybór odpowiedniej deszczownicy dotyczy również kształtu. Warto wiedzieć, że deszczownice występują najczęściej w formie okrągłej i kwadratowej oraz w różnym rozmiarze. Dopasowanie rozmiaru deszczownicy zależy od wielkości pomieszczenia lub co ważniejsze prysznica, jaki posiadamy.Doskonałym wyborem mogą być deszczownice GROHE. Jest to marka, która w swojej ofercie posiada wiele wspaniałych produktów zaprojektowanych w różnorodnych kolekcjach. Jest to marka, która kreuje trendy i jest ceniona za stosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych. GROHE idealnie sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach i jest gwarancją jakości. Warto zwrócić uwagę na przykład na kolekcję Cosmopolitan.

Produkty marki GROHE są bardzo popularne i można znaleźć je nie tylko w prywatnych domach. ale również w wielu miejscach użyteczności publicznej oraz hotelach, salonach spa i obiektach sportowych. O międzynarodowym uznaniu marki świadczą liczne nagrody i wyróżnienia.

Przetwarzam...

Dodano do koszyka

Ilość: 0 Cena: 0 zł


Przejdź do kasy